Ar aš ne per senas išmokti anglų kalbą?

Kai įkūriau Anglų Kalbos Klubą, dalinome skrajutes prie lietuvių parduotuvės Anglijoje. Viena moteris stabtelėjo, paklausė, ką reklamuojame. Papasakojau apie klubą. Ji tik numojo ranka ir pasakė „Aš nebent grabe išmoksiu”. Svarbu paminėti, kad moteris buvo ne vyresnė nei 50 metų, o ji jau ruošėsi gyvenimo pabaigai.

Gana liūdna, ar ne? Daug žmonių skambindami į Klubą gėdijasi savo amžiaus, klausia, ar jiems dar yra vilties išmokti anglų kalbą. Nesvarbu, ar žmogui 30, ar 60 metų – klausimas vis tiek tas pats. Svarstau, gal čia mūsų, lietuvių, mentalitetas? Pažvelkime į vyresnio amžiaus užsieniečius (turiu omeny tuos, kuriems virš 70 metų) – veiklūs, energingi ir nesiruošiantys į jokį, liaudiškai tariant, grabą. Taigi kasdien ieškau būdų, kaip į Klubą atėjusius lietuvius įtikinti, kad jie tikrai ne per seni naujiems iššūkiams. Puikia inspiracija gali būti Dianos Nyad pavyzdys.


Diana Nyad – 64 metų pirmoji plaukikė pasaulyje įveikusi pavojingus vandenis tarp Kubos ir Floridos. Moteris plaukė virš 50 valandų be jokio poilsio. Pernai rudenį ši ekspedicija iš moters pareikalavo ne tik fizinio pasirengimo, bet ir valios bei antžmogiškos ištvermės. Beje, Diana perplaukė šiuos vandenis ne iš pirmo karto. Ir ne iš antro. Ir net ne iš trečio... Jai pavyko tik penktą kartą. Tai buvo didžiausia Dianos svajonė nuo dvidešimties. Viename interviu ji išrėžė: „Aš niekada nebuvau tokios geros formos kaip dabar, nors man jau virš 60 metų. Esu pačiame savo jėgų žydėjime. Mano valios ir minties stiprybė šiame amžiuje neįtikėtina.” Ko gero, klausite, ką bendro turi plaukimas ir anglų kalba. Kaip D. Nyad sako: „Man plaukimas niekada nebuvo tik plaukimas, tai yra galimybė tapti tokiu žmogumi, kuriuo aš noriu tapti.” Įveikti 180 km atstumą sūriame jūros vandenyje, kur tyko mirtini pavojai, neužtenka vien tik fizinio pasirengimo. Reikia būti pasirengus nugalėti. Ir, be abejo, tikėti.

Beje, Diana atliko savo legendinį plaukimą po 30 metų pertraukos. Ji prisiminė savo jaunystės svajonę ir negalėjo leisti sau jos neįgyvendinti. Be abejonės, toks žygdarbis reikalauja begalinės stiprybės. Tuo tarpu anglų kalbai išmokti užtenka vos truputėlio tokio pasiryžimo ir tikėjimo. Verta susimąstyti: jei 64 metų moteris negalvojo, kad ji yra per sena perplaukti vandenyną, gal ir jūs nesate per senas ar sena išmokti anglų kalbą? Reikia tiesiog pasiryžti ir savimi patikėti.


Įkvėpimui pateikiame keletą ištraukų iš Dianos kalbos TED konferencijoje, o pilną jos kalbą galite peržiūrėti čia: http://www.ted.com/talks/diana_nyad_never_ever_give_up.html#892808  


Mantra: rask išeitį 

„Šiais metais mano mantra, kurią naudojau treniruočių metu, buvo: „Rask išeitį.” Turint svajonę kelyje pasitaiko daug kliūčių – kaip ir mums visiems. Nė vienas iš mūsų nepragyvena gyvenimo nepatyrę širdgėlos, chaoso bei nuopuolių. Tikėk. Visuomet rask išeitį.”


Niekada nepasiduok

„Aš tuo gyvenu. Aš nestoviu šiandien čia ir nepamokslauju: „Nepasiduok”. Aš nepasidaviau. Šie žodžiai yra pagrįsti mano veiksmais.”

Niekad nesi per senas

„Tu gali pasiekti savo svajones bet kokio amžiaus – niekada nesi per senas. Man 64 metai ir aš padariau tai, ką nė vienas jokio amžiaus vyras ar moteris nesugebėjo padaryti. Aš net neabejoju, kad esu pačiame jėgų žydėjime.”

Ryžtingas ir bebaimis žmogus

„Aš didžiuojuosi, kad esu ryžtingas ir bebaimis žmogus ir aš sau įrodžiau, kad aš tokia išliksiu iki tol, kol man bus laikas išeiti iš šio pasaulio.”

Na, o pabaigai norėčiau pasidalinti Virginijos, vienos mano mokinių, istorija. Virginija dirba valytoja ir itin gerai sutaria su visais savo klientais. Kai ji pradėjo lankyti anglų kalbos pamokas, vienas jos klientų, 80 metų senukas, pastebėjo, kad ji pradėjo taisyklingiau kalbėti angliškai ir ją pagyrė. Po kiek laiko Virginija tiesiog nesuspėjo lankyti pamokų, senukas tai pastebėjo ir paklausė Virginijos, kodėl ji nebesimoko anglų kalbos. Ji atsakė: „Nelabai spėju ir išties jau esu ne tame amžiuje.” Senukas nusišypsojo ir pasakė: „Žinai, o aš įstojau mokytis į universitetą – meno istorijos.”

Virginija prisipažino susigėdusi, kad būdama perpus jaunesnė nei senukas teisinosi, jog yra per sena išmokti anglų kalbą.

PRISIJUNKITE PRIE ANGLŲ KALBOS KLUBO 

Čia kas mėnesį pateikiamos naujos, įdomios ir netradiciškos anglų kalbos pamokos, o būdami mėnesinės narystės nariais taip pat galėsite dalyvauti Klubo narių diskusijose ir gauti dar daugiau naudos!

Įsigykite mėnesinę narystę ir mokėkite £9.95 per mėnesį paspaudę čia.

Norite sutaupyti? Įsigykite metinę narystę ir mokėkite už mėnesį tik £6.95 paspaudę čia.

Close

 

ATSISIŲSKITE KNYGĄ NEMOKAMAI