5 patarimai, kaip išmokti netaisyklinguosius anglų kalbos veiksmažodžius

Uncategorized Jun 19, 2019

Pastebėjau, kad mokiniai nemėgsta ir netgi kiek baiminasi netaisyklingųjų anglų kalbos veiksmažodžių lentelės (angl. irregular verbs). Anglų Kalbos Klube mokiniams pateikiu 100 pagrindinių veiksmažodžių, tarp kurių ir pačios paprasčiausios formos (pvz. go, went, gone), ir kiek sunkesnės (pvz. flow, flew, flown). Netaisyklingi veiksmažodžiai padės nustoti kalbėti bendratimi bei geriau išreikšti save. Mokiniai visuomet teiraujasi, kaip lengviau ir greičiau išmokti šiuos žodžius, todėl nusprendžiau pateikti keletą patarimų, kaip tai padaryti paprasčiau ir efektyviau.

 

1. Kurkite sakinius

Nauji žodžiai įsimins kur kas geriau, jei bandysite juos pavartoti sakiniuose. Taip jūs praleisite daugiau laiko prie kiekvieno žodžio, apgalvodami, kaip jį pavartoti, ir nejučiomis tą žodį įsiminsite. Žodžius junkite į sakinius, o sakinius į vientisą istoriją – kad ir kokią nerišlią ar absurdišką. Geriausia viską užrašyti.

 

2. Kortelės

Nusipirkite mažų kortelių. Ant vienos kortelės pusės užrašykite veiksmažodį lietuviškai, o ant kitos – tris jo formas angliškai. Keliaudami traukiniu, per pertrauką darbe ar valgydami vakarienę peržiūrėkite korteles.

 

3. Tradicinis būdas - "iškalkite"

Kai kuriems mūsų tradiciniai mokymosi metodai veikia itin gerai. Jei turite gerą atmintį, galite veiksmažodžius tiesiog, liaudiškai tariant, “iškalti”. Galite kasdien mokintis veiksmažodžius iš kelių abcėcėlės raidžių: pirmiausiai išmokstate žodžius, prasidedančius raidėmis a, b, c ir d, o kitą dieną skiriate dėmesį žodžiams, prasidedančiams raidėmis e, f, g ir h. Naudinga išmoktus veiksmažodžius pakartoti po 24 val.

 

4. Naudokite diktofoną
Jei naudojatės išmaniuoju telefonu, galite netaisyklingų veiksmažodžių lentelę įskaityti į diktofoną. Vairuodami ar eidami gatve, perklausykite įrašus bei garsiai ar mintyse kartokite žodžius. Taip pat naudinga girdėti savo balsą – bus lengviau lavinti tarimą.

 

5. Repuokite

Sutinku, skamba be galo keistai. Kaip suprast repuoti? Šis mokytojas sukūrė nuotaikingą ir ritmingą repo dainą netaisyklingoms veiksmažodžio formoms išmokti. Išties nustebau atradęs šį video, nes metodas atrodo tikrai neblogas – ypač tiems, kurie mėgsta kartas nuo karto padainuoti.

PRISIJUNKITE PRIE ANGLŲ KALBOS KLUBO

Čia kas mėnesį pateikiamos naujos, įdomios ir netradiciškos anglų kalbos pamokos, o būdami mėnesinės narystės nariais taip pat galėsite dalyvauti Klubo narių diskusijose ir gauti dar daugiau naudos!

Įsigykite mėnesinę narystę ir mokėkite £9.95 per mėnesį paspaudę čia.

Norite sutaupyti? Įsigykite metinę narystę ir mokėkite už mėnesį tik £6.95 paspaudę čia.

Close

 

ATSISIŲSKITE KNYGĄ NEMOKAMAI