Kodėl anglų kalbos mokymasis prilygsta namo statyboms?

Uncategorized Sep 19, 2019

Neretai tautiečiai, atvykę į JK kalba, angliškai taip, kaip jiems pavyksta, o kalbos mokosi iš kolegų, pokalbių, nugirstų gatvėje, ar retkarčiais žiūrėdami televizijos programas. Tokios kalbos žinios yra padrikos ir vartojamos taip, kaip gražiau skamba.

Ne vienas, pradėjęs mokytis anglų kalbos, netrukus supranta, kiek daug nežino ir išsigąsta – kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių. Mokiniai prisipažįsta: atrodo, kalbėjau, kaip išėjo, o pradėjau mokytis ir nesimato nei pradžios, nei pabaigos.

Kai į Anglų Kalbos Klubą priimame naujus mokinius, visuomet skiriame laiko jiems paaiškinti, kokios yra anglų kalbos mokymosi pakopos ir kokiame etape ką reikės išmokti. Tokiu būdu mokymasis atrodo ne toks bauginantis ir mokinys supranta, kad jam tai neužtruks amžinybės.

Norėdami kuo vaizdžiau ir aiškiau tai padaryti, anglų kalbos mokymąsi lyginame su namo statybomis. Šiuo paaiškinimu norime pasidalinti ir su jumis,...

Skaityti toliau...

Kodėl dar nemoki netaisyklingųjų anglų kalbos veiksmažodžių?

Uncategorized Sep 19, 2019

Daugybos lentelė

Ko gero, visi žinome, kas tie netaisyklingi anglų kalbos veiksmažodžiai (go / went / gone). Jų yra keli šimtai ir jie vartojami naudojant daugelį anglų kalbos laikų, tačiau pradžioje užtenka išmokti 100 pagrindinių žodžių.

Anglų Kalbos Klubo Online sukaupta patirtis rodo, kad beveik 50% žmonių, atėjusių į klubą mokytis anglų kalbos, nemoka šių veiksmažodžių, dar 40% naujų mokinių moka tik dalį žodžių (apie 30 – 40 netaisyklingųjų veiksmažodžių) ir tik apie 10% žmonių žino didelę dalį šių žodžių.

Spėkit, kas daro sparčiausią pažangą? Be abejo, tie 10% atėjusių žmonių. Netaisyklingieji veiksmažodžiai yra kaip daugybos lentelė matematikoje - visi žinome, kad toli nežengsi, jei neišmoksi dauginti ir dalinti. Nors dažnai mokiniai, kurie prisijungia prie Anglų kalbos klubo, jau turi tam tikrą žinių bagažą, tačiau ne vienas jų pasiskundžia, kad niekaip neprisėda „normaliai išmokti tos lentelės“.

 

...
Skaityti toliau...

7 patarimai, kaip išmokti anglų kalbos

Uncategorized Aug 07, 2019

Daugelis metų pradžioje sau išsikelia tikslą per metus išmokti ar patobulinti anglų kalbą. Atrodo, sausio pradžioje tam užtenka ir energijos, ir ryžto. Tačiau net neįpusėjus vasariui daugeliui pritrūksta valios ir su užsidegimu išsikeltas tikslas yra pamirštamas. Tuomet jaučiamas kartėlis ir nepasitenkinimas savimi. Kad tai neįvyktų, duosime keletą patarimų.

 

1. Išsikelkite realų bei aiškų tikslą

„Noriu išmokti kalbėti angliškai" nėra itin konkretus tikslas. Nuspręskite, ką jums reiškia mokėti kalbėti angliškai. Pagal dabartines savo anglų kalbos žinias įvertinkite, kiek galėtumėte pasiekti per metus. Nereikia išsikelti itin aukštos kartelės, tačiau negalima jos nuleisti ir per žemai. Kaip įvardintumėte savo tikslą?

 

2. Suplanuokite mokymąsi

Sakykime, jog jūsų tikslas šiais metais yra: „Kalbėti laisviau, vartoti platesnį žodyną, nebebijoti angliškai kalbėti...

Skaityti toliau...

Klaidos, kurias lietuviai dažniausiai daro anglų kalboje. III dalis

Uncategorized Jul 30, 2019

1. How do you call...

Norėdami sužinoti vieną ar kitą žodį angliškai, dažnai klausiame „how do you call…?". Pavyzdžiui, „How do you call the thing that you cut bread with?” („Kaip vadinate daiktą, kuriuo pjaunate duoną?”). Tačiau įsidėmėkime, kad reikėtų sakyti „WHAT do you call...”. Pavyzdžiui, „What is the restaurant called that we went to the other night?”. „How do you call...” yra vertinys iš lietuvių kalbos.

 

2. I will see you in my birthday...

Be abejo, turėtume sakyti „I will see you ON my birthday”. Prisiminkime itin paprastą taisyklę: prieš žodžius, kurie baigiasi galūne „- day”, visuomet vartosime „ON”. Pavyzdžiui: on Wednesday, on 15th May (čia žodis „day” yra numanomas), on Christmas day ir t.t. 

 

3. I should to stay home...

Visus šiuos sakinius vienija ta pati klaida: „I can to stay home. I should to...

Skaityti toliau...

Kaip anglų mokosi į Britaniją atvykę vaikai ir paaugliai?

Uncategorized Jun 26, 2019

Beveik nesvarstėme, kaip sekasi anglų kalbą mokytis vaikams ir paaugliams. Atrodo, jie jauni, greitai išmoks, nueis į mokyklą ir po kelių mėnesių jau kalbės laisvai. Bet yra ne visai taip. Turiu prisipažinti, kad paaugliai yra vieni mano mėgstamiausių mokinių – su jais dirbdamas visuomet atrandu naujų būdų mokyti anglų kalbos. Įžvalgomis dalinuosi su jumis.

 

Tiesiai į gilumą

Anglų kalboje yra toks posakis „thrown in at the deep end” (liet. k. „įmestas tiesiai į gilumą”) – būtent taip apibūdinčiau daugelio su tėvais į JK atvykusių paauglių situaciją.

Vienam mano mokinių, Modestui, vos 15 metų. Atvykęs į JK, jis iškart pradėjo lankyti mokyklą. Gali atrodyti, kad vaikinas susikalba, tad kažkaip išsivers. Tačiau stebėdamas mokinį supratau, kad jis jaučia didelį spaudimą. Nėra lengva kas rytą eit į mokyklą, kai chemijos pamokoje terminai atrodo neįkandami, anglų kalbos pamokoje Šekspyrą reikia skaityti garsiai (o...

Skaityti toliau...

5 patarimai, kaip išmokti netaisyklinguosius anglų kalbos veiksmažodžius

Uncategorized Jun 19, 2019

Pastebėjau, kad mokiniai nemėgsta ir netgi kiek baiminasi netaisyklingųjų anglų kalbos veiksmažodžių lentelės (angl. irregular verbs). Anglų Kalbos Klube mokiniams pateikiu 100 pagrindinių veiksmažodžių, tarp kurių ir pačios paprasčiausios formos (pvz. go, went, gone), ir kiek sunkesnės (pvz. flow, flew, flown). Netaisyklingi veiksmažodžiai padės nustoti kalbėti bendratimi bei geriau išreikšti save. Mokiniai visuomet teiraujasi, kaip lengviau ir greičiau išmokti šiuos žodžius, todėl nusprendžiau pateikti keletą patarimų, kaip tai padaryti paprasčiau ir efektyviau.

 

1. Kurkite sakinius

Nauji žodžiai įsimins kur kas geriau, jei bandysite juos pavartoti sakiniuose. Taip jūs praleisite daugiau laiko prie kiekvieno žodžio, apgalvodami, kaip jį pavartoti, ir nejučiomis tą žodį įsiminsite. Žodžius junkite į sakinius, o sakinius į vientisą istoriją – kad ir kokią nerišlią ar absurdišką. Geriausia viską užrašyti.

 

2. Kortelės...

Skaityti toliau...

Mokomės anglų kalbos. Klausimai ir atsakymai (II dalis)

Uncategorized Mar 19, 2019

Ar naudingiau žiūrėti britiškus ar amerikietiškus filmus?

Ši klausimą dažnai išgirstu iš savo mokinių. Suprantama, dauguma filmų ir serialų yra sukurti Amerikoje, todėl sunku išvengti šios šalies kino produkcijos. Kaip bebūtų, žiūrėdami filmus amerikiečių anglų kalba vis tiek lavinate savo kalbos įgūdžius ir tai daug naudingiau nei, tarkime, juos žiūrėti lietuviškai. Tačiau reikia prisiminti, kad britų tartis, kai kurie žodžiai bei išsireiškimai smarkiai skiriasi nuo amerikiečių. Kiekviena kalba turi savo melodiją, o amerikiečių anglų ir britų anglų melodijos išties skiriasi. Jei norite ne tik išmokti naujų žodžių, bet ir patobulinti tarimą, yra naudinga žiūrėti britiškus filmus bei TV laidas.

 

Kaip vartoti „even though"?

Trumpai tariant „even though" reiškia „nors/net jeigu" ir yra panašus į žodį „although". Keletas pavyzdžių, kurie padės...

Skaityti toliau...

Mokomės anglų kalbos. Klausimai ir atsakymai (I dalis)

Uncategorized Mar 12, 2019

Kaip geriausia mokytis anglų kalbos: po kelias valandas per savaitę ar intensyviai – kelias valandas per dieną?

Išgirdęs šį klausimą iš savo mokinių, visuomet primenu, kad, be abejonės, tai priklauso nuo kiekvieno darbo grafiko ir gyvenimo būdo. Kaip bebūtų, mano ilgametė darbo praktika rodo, kad dvi pamokos per savaitę atneša geresnių rezultatų nei viena. Kita vertus, esu turėjęs mokinių, kurie mokydamiesi ir tris kartus per savaitę nepadarė itin stebėtinos pažangos – mat savarankiškas mokymasis jiems nebuvo itin įdomus. Galbūt šie dalykai atrodo savaime suprantami, bet tai, kaip mokomės, nulemia ir rezultatus.

Kasdien. Ko gero sakysite, kad tikrai neturite kelių laisvų valandų per dieną, kurias galėtumėte skirti anglų kalbai. Nieko tokio, siūlyčiau per
savaitę daryti dvi ilgesnes pamokas (su mokytoju, draugu ar savarankiškai), kurių trukmė būtų nuo 60 min. iki 90 min. Tai yra maksimalus dėmesio sukaupimo laikas....

Skaityti toliau...

Anglų kalbos užkulisiai - nuo mandagumo iki klasių žaidimo

#skirtumai #tarimas Dec 14, 2018

Neužtenka tik išmokti kalbą – reikia suprasti jos kultūrinį kontekstą.

Skirtingose šalyse skiriasi ne tik kalba, bet ir kalbėjimo įpročiai, manieros, priimtini ir vengtini aspektai. 

Ar gyvendami Jungtinėje Karalystė galime kalbėti taip, kaip esame įpratę Lietuvoje? Sakyčiau, kad ne.

Visiems, kurie manęs klausia, kaip greičiau galėtų pritapti Jungtinėje Karalystėje, siūlau pirmiausiai pabandyti suprasti kultūrinį kontekstą. 

„Vyniojimas į vatą”

Lietuvoje esame įpratę neretai išrėžti tiesą arba bent jau neapsimesti. Ir toks įprotis gali pakišti koją Jungtinėje Karalystėje. Britų kalbėjimo būdas, jų meilė ne tik mandagumo žodeliams, bet apskritai - žodžiui, trukdo bet kokiam tiesmukam bendravimui.

Kritiką, bet kokį nepatogesnį klausimą, prašymą, pastabą, čia privalu „vynioti į vatą”.

Tad Britanijoje gerai angliškai kalbantis žmogus turėtų ne tik puikiai išmanyti taisykles bei tarimą, bet ir...

Skaityti toliau...

Klaidos, kurias lietuviai dažniausiai daro anglų kalboje. II dalis

#anglukalba #klaidos Nov 29, 2018

Ankstesniame tinklaraščio įraše apžvelgėme keletą lietuvių dažnai daromų klaidų. Šiandien tęsiame temą ir apžvelgsime dar kelias dažnai pasitaikančias klaidas, kurių išvengus kalba taps kur kas gražesnė ir natūralesnė. 

Nemaišykime „are” su lietuvišku „ar”

Ši klaida gali pasirodyti kiek keista kai kuriems skaitytojams, tačiau išties neįtikėtinai daug mūsų tautiečių sumaišo anglišką žodį „are” („yra”) su lietuvišku žodžiu „ar”. Kadangi anglų kalboje sudarant klausimus žodis „ar” nevartojamas, kyla pagunda pasiskolinti jį iš lietuvių kalbos ir paklausti:  „Are you smoke?”  („Esi tu rūkai?”). Šiuo atveju, mums reikėtų klausiamojo žodžio „do”: „Do you smoke?” („Ar tu rūkai?”).

Žodis „are” taip pat gali būti klausiamuoju žodžiu, jei yra...

Skaityti toliau...
1 2 3
Close

 

ATSISIŲSKITE KNYGĄ NEMOKAMAI